Newsletter

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

Lista produktów marki ABENA

Grupa Abena została założona w 1953 roku przez Jens Terp-Nielsena. Początkowo główna działalność firmy z Aabenraa na południu Danii obejmowała sprzedaż worków z juty dla rolnictwa. Z czasem Saekko A/S rozwinęła się jako firma handlowa, a w 1980 roku rozpoczęła produkcję pieluszek dla dzieci i chusteczek higienicznych pod marką Bambo. W latach 80. firma rozpoczęła eksport produktów do innych krajów, dziś spółka dostarcza swoje produkty do ponad 55 rynków na całym świecie.

W 2003 roku firma zmieniła nazwę na Abena. Obecnie zatrudnia ponad 1300 pracowników na całym świecie, oferując szeroki asortyment, nie tylko higieniczny, ale również produkty z plastiku i papieru, a także systemy zarządzania odpadami i pakowaniem. Grupa ma również oddziały w Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, USA, Islandii, Chinach oraz w Rosji. Warto w tym miejscu wspomnieć również o ogromnej grupie dystrybutorów spółki Abena w Afryce, USA, Kanadzie, Azji, Australii i Nowej Zelandii oraz w Unii Europejskiej.

Abena jest firmą rodzinną z silną i inspirującą kulturą korporacyjną, gdzie etyka, środowisko oraz dobre praktyki biznesowe są najważniejsze.

Aby uczcić 50. rocznicę prawie wszystkie oddziały zmieniły nazwę na Abena oraz przyjęły nowe logo. Z okazji jubileuszu opublikowana została książka o założeniu firmy, która zawiera krótkie anegdoty zebrane w ciągu pierwszych 50 lat działalności firmy.

Abena Polska sp. z o.o. została założona w roku 2005 przez duńską firmę ABENA Institutions Holding A/S. 15 lat działalności spółki na terenie Rzeczpospolitej Polskiej to stały rozwój oraz budowanie coraz mocniejszej pozycji na polskim rynku wyrobów medycznych i w sektorze opieki. Firma zajmuje się dystrybucją artykułów higienicznych min. pieluszek dla dzieci, pieluchomajtek, podkładów higienicznych itp.

W swoim szerokim asortymencie posiadamy również środki higieny osobistej, kosmetyki do mycia i pielęgnacji ciała. Głównymi odbiorcami naszych produktów są domy pomocy społecznej, szpitale, apteki oraz osoby prywatne. Dzięki szerokiej gamie produktów, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Aktywne filtry